Tik Tok Hemen İndir

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan Tik Tok, anlık kısa video oluşturmak isteyen kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. İlk olarak Çin’de kullanılmaya başlayan ve daha sonrasında dünya çapında popüler olan Tik Tok’un kısa video içerikleri, etiketleri ve etkileşimleri ile oyun uygulamaları hariç diğer sosyal medya hesaplarından daha fazla indirilen uygulamalar arasında yerini alıyor.

Toplamda 154 ülkede kullanılmakta olan ve Google Play ve AppStore içerisindeki tüm uygulamalarda en çok indirilen uygulama olan Tik Tok, bir video topluluğudur. Müzik ve video odaklı sosyal ağ sitesi olan bu uygulama, kısa formlardaki mobil videoların paylaşımı için dünyanın önde gelen platformu olma konusunda popülerliğini korumaya ve arttırmaya devam ediyor.

Fotoğraf, video, müzik ve daha pek çok içeriğin paylaşıldığı bu sosyal medya uygulaması, milyonlarca kullanıcıya aynı anda ulaşırken İOS, Android ve Windows tabanlı sürümü ile bir mesajlaşma servisinin yürütülmesine de olanak sunuyor. Bu özelliği kısa klip çekimi şeklinde yayımlanan videoların ve kullanıcı profillerinin etkileşiminin artmasına olanak sunuyor.

Müzik, özel efetler ve video oluşturmak için pek çok arası içerisinde barındıran bu uygulama, her bir farklı kullanıcının kendine özgü çekmiş olduğu kısa videoyu keserek, birleştirerek ve farklı bir kullanıcının videosuna ekleme yaparak özel içerikler oluşturmasını sağlıyor. Böylece her bir kullanıcı farklı kategorilerdeki video içeriklerini ortaya koyabiliyor.

WİNDOWS TİK TOK İNDİR

ANDROID TİK TOK İNDİR

IOS IPHONE TİK TOK İNDİR

Tik Tok indirmek ve kısa video paylaşım platformunu deneyimlemek için telefon, tablet ve bilgisayarlara uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirmek mümkündür. Android, İOS ve Windows sürümleri bulunan bu uygulamayı indirdikten sonra ekranda bulunan profil sekmesine dokunarak sosyal medya hesabı, telefon numarası ya da mail hesabı üzerinden kullanıcı profili oluşturmak gerekiyor.

Yeni kullanıcı profilinin oluşturulmasının ardından video paylaşım uygulamasındaki içerikleri incelemek ve bu içeriklere ulaşmak oldukça kolaydır. Uygulama içerisinde kısa bir gezintiye çıkabilmek için ekranın sol alt kısmında bulunan büyüteç işaretine dokunarak aramak istenilen profil bilgilerini ya da etiketleri yazarak ileri tuşuna basabilirsiniz. Daha sonrasında bu etiketlerin ya da kullanıcıların takip edilmesi ile gönderiler ana sayfaya düşmekte ve tüm videoları anlık olarak izleyebileceksiniz.

Kendi kullanıcı profiliniz üzerinden video paylaşımında bulunmak ve kendi etkileşiminizi arttırmak için ise uygulamanın el alt kısmında yer alan “+” işaretine dokunmanız gerekiyor. Bu açılan ekran üzerinden kendi kısa videonuzu oluşturabilirsiniz. Bu esnada dilerseniz videonun üst kısmında yer alan “Ses Seçin” menüsü üzerinden dilediğiniz müziği ekleyebilir ya da video paylaşım ekranında bulunan efektlere giderek emoji, yüz filtresi ya da diğer filtreler ile daha eğlenceli bir hikaye oluşturabilirsiniz.

Videonun oluşturulmasının ardından sayfa içerisinde yer alan “paylaş” kısmına dokunarak video platforma yükleniyor. Paylaşmış olduğunuz videoyu kendi sayfanızda görüntülemeniz mümkündür. Bununla birlikte videonun etkileşimlerini ve videoya gelen geri bildirimleri takip etmek için sayfanın en alt kısmında yer alan mesaj bölümünü takip edebilirsiniz. Bu bölümde gönderiye ait tüm anlık bildirimleri takip edebileceğiniz gibi diğer kullanıcıların size direkt olarak göndermiş olduğu mesajları da görüntüleyebilirsiniz.

Sesli konuşma, sticer gönderme ve anlık mesajlaşma gibi pek çok özelliği de bulunan bu popüler uygulamayı ücretsiz bir şekilde deneyimlerken ve çektiğiniz kısa videoları ücretsiz bir şekilde eklerken uygulama içerisinde bulunan 100’den fazla emoji ve yüz filtresini kullanabilirsiniz. Bu filtreler ve emojiler ile daha renkli ve dikkat çeken içeriklere sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu