Tik Tok İndir

İlk olarak Çin’de kullanılmaya başlayan video paylaşım uygulaması, 2016 yılında kullanılmaya başlayan ve günümüzde en çok indirilen uygulamalar içerisinde yerini almaktadır. Diğer sosyal medya hesapları ile rekabet içerisinde olan bu uygulama, ilginç ve keyifli kısa videoların özel efektler ve görseller ile paylaşılmasına hatta sesli görüşmeden mesajlaşmaya kadar pek çok özelliği içerisinde barındırıyor.

Fotoğrafları da özel animasyonlu hale getirerek paylaşılmasını sağlayan bu uygulama günümüzün en popüler sosyal paylaşım sitesi olarak elektronik cihazlara yüklenmeye devam ediyor. Dünya genelinde ve Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı bulanan Tik Tok eğlence uygulaması, içerisinde bulunan yüzlerce ses efekti ve görseller ile 15 saniyelik kısa videoların çekilmesini sağlayan bir sosyal ağdır. Çekilen kısa videoları bu uygulama üzerinden diğer kullanıcıların görüntüleyebilmesi için paylaşabilirken; Facebook, İnstagram ve Twitter gibi diğer sosyal paylaşım uygulamalarından da paylaşılabiliyor.

Uygulama içerisinde beğenilen müziklerin kullanıcılar tarafından ücretsiz bir şekilde videolara eklenebildiği ve özel video efektleri ile içeriklerin renklendirildiği Tik Tok IOS, Android ve Windows sürümleri ile pek çok kullanıcının cihazında yer alırken, aynı esnada son dönemlerin oyunlardan sonra en çok indirilen sosyal paylaşım uygulamaları içerisinde popüler olmaya devam ediyor.

Video konseptine sahip olan bu uygulama mesaj, fotoğraf ve müzik gibi özellikleri de içerisinde barındırarak paylaşımların etkileşimlerini daha da arttırıyor. Playback olarak müziklerin kullanıldığı bu uygulamadan çekilen her bir video diğer sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşılarak, kullanıcıların daha fazla takipçiye ve etkileşime erişmesine olanak sunuyor.

Kullanıcıların kendi oluşturdukları ve düzenledikleri 15 saniyelik farklı kategorili videoları izlemek ve kendi kullanıcı profilinizi oluşturmak için App Store, Play Store ya da Windows Store üzerinden giriş yaparak Tik Tok indir talimatı ile uygulamayı cihazlarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

TİK TOK İNDİR

Uygulamayı cihazlarınıza yükledikten sonra kısa video paylaşımına odaklanmış bu uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Yeni kullanıcı profili oluşturmak için giriş bölümünde yer alan profil simgesini tıklayarak mail, telefon numarası ya da diğer sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Yeni profilin oluşturulmasının ardından uygulama içerisinde yer alan tüm içeriklere mercek simgesini tıklayarak istediğiniz anahtar kelimeyi ya da kullanıcıyı aratarak erişebilirsiniz. Takip etmiş olduğunuz tüm profillerin anlık paylaşımları ana sayfanızda görüntülenmeye başlar.

Kendi kısa videonuzu oluşturmak için ekranın el alt kısmında ortada yer alan “+” işaretine dokunarak 15 saniyelik içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz bu içeriğe Müzikler kısmında yer alan bir şarkı ekleyerek ve video araçlarını kullanarak özel efektler ekleyebilir ve 100’ü aşkın emoji ile süsleyerek yayımlayabilirsiniz.

Paylaşmış olduğunuz videolarınızın diğer kullanıcılar ile kolayca bulunabilmesi ve aranmalarda çıkması için etiket kullanımına özen gösteriniz. İçeriklerin etiketleri ve kategorileri etkileşimi arttıran önemli detaylardır. Ayrıca bu gönderilere ait bildirimleri ve diğer kullanıcılardan gelen özel mesajları takip etme olanağı sunan uygulamanın en alt kısmında bulunan zarf ikonuna dokunarak tüm anlık bildirim ve mesajları görüntüleyebilirsiniz.

Kendi yaratıcı videonuzu oluşturmanıza yardımcı olan ve ilginç ya da keyifli videolar ile dikkat çekmenizi sağlayan bu sosyal video paylaşım uygulaması yalnızca kısa video oluşturmak için değil, sesli sohbet, mesajlaşma, sticker gönderme ve bir kullanıcının videosunu başka bir kullanıcıya gönderme özelliği ile paylaşılan içeriklerin etkileşimlerini ve kullanıcıların birebir iletişime geçmelerini de sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu